W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Festiwal Bożego Narodzenia
Data rozpoczęcia 2021-12-06
Data zakończenia 2022-01-09

Od 6 grudnia br. w Lublinie trwa Festiwal Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy do udziału w nadchodzących wydarzeniach.

Miejskie iluminacje, wspólne kolędowanie czy warsztaty kulinarne i rękodzieła to tylko niektóre atrakcje lubelskiego Festiwalu Bożego Narodzenia. Cieszę się, że mimo trudnej sytuacji epidemicznej, po rocznej przerwie udało nam się wrócić do jego organizacji. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Lublina do udziału w nadchodzących wydarzeniach. Niech będą one dla nas odskocznią od pandemicznej codzienności i umilą świąteczno-noworoczny czas – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach Festiwalu przed nami jeszcze, m.in: nauka tradycyjnych kolęd i kolędowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej, gry miejskie organizowane przez Centrum Inspiracji Turystycznej oraz Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, a także liczne koncerty w szopce bożonarodzeniowej w wykonaniu lokalnych grup i zespołów wokalno-instrumentalnych. Do wspólnego kolędowania zapraszają, m.in.: grupa Lubelskie Babie Lato, Szkoła Muzyczna Rytm i Melodia, Środowiskowy Dom Samopomocy MOZAIKA, Przedszkole nr 33 im. Kubusia Puchatka w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 29 im. Adama Mickiewicza.

Nadal można zgłosić swój udział i wystąpić w szopce. Pozostało jeszcze kilka wolnych terminów. Zapisy przyjmowane są na podstawie formularza zgłoszeniowego, który należy dostarczyć do Biura Marketingu Miasta osobiście (ul. Rynek 8) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres . Zapisy prowadzone są według kolejności zgłoszeń. Harmonogram koncertów oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie swieta.lublin.euotwiera się w nowej karcieotwiera się w nowej karcie.

W Wigilię z balkonu Ratusza, po hejnale usłyszymy kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Od tego dnia, codziennie, do końca roku po wykonaniu hejnału będą odgrywane kolędy.

Festiwal Bożego Narodzenia zakończy się 9 stycznia 2022 r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej