W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
8. Prezentacje form muzyczno-teatralnych "Dźwięki słów"
Data rozpoczęcia 2022-06-09
Data zakończenia 2022-06-12
Miejsce: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator: Centrum Kultury w Lublinie

Festiwal „Dźwięki Słów” to wielobarwny kalejdoskop muzyczno słownych emocji, poszukujących sensu poprzez muzykę, teatr, słowo oraz spotkanie z ludźmi.

W dramatycznym czasie wojny tak blisko nas chcemy, aby dźwięki festiwalowych słów i muzycznych akordów poniosły nadzieję na zwycięstwo miłości i pokoju.

W dniach 9 – 12 czerwca 2022, podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaproszeni artyści podzielą się z publicznością sentencjami na temat życia i śmierci, ale przede wszystkim tym co pośród: miłością, wytrwałością, solidarnością uczuć, radością z czerpania danego nam życia, ale i obawami o moralną kondycję współczesnego człowieka.
Wspólnie zastanowimy się nad aktualnością doświadczeń, które wpływają na nasze życie, uwalniają nienazwane dotąd emocje, zmieniają nas oraz nasze schematy wartościowania.
Ważnym wyzwaniem jest dla nas pokazanie ludziom, że nie są sami ze swoimi przeżyciami. Staramy się połączyć artystyczne wszechświaty z twórczą zadumą.
Dźwięki muzyczne, dramatyzm artystycznych głosów i niebanalne teksty złożą się na odczucia, które będą mogły ewoluować w pamięci ich odbiorców.

Organizatorzy Festiwalu

Na czwartkowe wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki, które będą dostępne od 30 maja w kasie Centrum Kultury. 
Pozostałe koncerty są płatne. Zakup możliwy jest stacjonarnie oraz online

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej