W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
III edycja lubelskich obchodów Green Week
Data rozpoczęcia 2022-05-28
Data zakończenia 2022-06-04

Green Week to europejska inicjatywa mająca na celu tworzenie przyjaznego dla nas wszystkich środowiska. Celem projektu jest zdobywanie nowej wiedzy o ekosystemach, dotyczącej głównie przestrzeni miasta, ich złożoności i zależnościach pomiędzy naturą a człowiekiem. To coroczna okazja do debaty i refleksji na temat szeroko pojętej europejskiej polityki ochrony środowiska. Tegoroczna edycja skupia się na Europejskim Zielonym Ładzie – unijnej strategii zrównoważonego i transformacyjnego wzrostu na rzecz zasobooszczędnej i neutralnej dla klimatu Europy do 2050 roku. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to “EU Green Deal – make it real!”.

W ramach obchodów czekają na spacery w przestrzeni miasta, wykłady, seanse filmowe, spotkania i warsztaty. 

Organizatorami lubelskiego Green Weeku są Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w partnerstwie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim.
Projekt finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Program wydarzenia

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej