W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Board Mania#10 | Festiwal gier planszowych i karcianych
Data rozpoczęcia 2022-08-13
Data zakończenia 2022-08-25
Miejsce: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Foyer Sali Operowej
Organizator: Fundacja Rozwoju Umysłu

W dniach 13-25 sierpnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się jubileuszowa – dziesiąta edycja festiwalu Board Mania. Na najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym, zaprasza lubelska Fundacja Rozwoju Umysłu.

Przez cały okres trwania festiwalu, we foyer Sali Operowej (poziom +1) będzie można korzystać z wypożyczalni gier w godzinach 12:00-20:00. Biblioteka zostanie wyposażona w kilkaset tytułów przysłanych do nas przez współpracujące z fundacją FRU, wydawnictwa. Wypożyczalnia będzie podzielona na dwie części – w strefie „Junior” zlokalizowane będą gry rodzinne oraz dla najmłodszych, druga część biblioteki poświęcona będzie grom dla zaawansowanych graczy.

W weekendy będą odbywać się wydarzenia tematyczne (warsztaty malowania figurek, warsztaty tworzenia terenów do gier) oraz turnieje. Program oferować będzie dodatkowo „Analogowe nocne granie” organizowane wspólnie z Neverlight oraz dodatkowe warsztaty-niespodzianka.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej