W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Retrospekcje - retro Festiwal
Data rozpoczęcia 2022-10-27
Data zakończenia 2022-10-28
Organizator: ACKiM UMCS "Chatka Żaka"

Koncert, impreza taneczna, warsztaty mody kreatywnej czy seans filmowy to tylko część atrakcji jakie czekają na uczestników kolejnej edycji Retrospekcji czyli retro festiwalu, który w tym roku będzie nawiązywał do lat 70-tych. Wydarzenie odbędzie się w Chatce Żaka w dniach 27-28 października.

- Projektując przyszłość kultury studenckiej w Chatce Żaka niezmiennie czerpiemy z dorobku minionych dekad. Tym razem zainspirujemy się kulturą, muzyką i modą z lat 70-tych ubiegłego stulecia. Gwarantujemy mnóstwo dobrych emocji i niezapomnianą podróż w czasie. Zapraszam! – mówi Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka

Pierwszy dzień festiwalu otworzy pokaz mody z tamtych lat, gdzie młodzi ludzie zaprezentują najgorętsze trendy siódmej dekady XX wieku. Muzyczne klimaty lat 70 przybliży widzom rock&roll’owy zespół Duck&Doll, a ich koncert poprzedzi występ tancerzy z grupy Belriguardo. Nie zabraknie też energetycznych tańców w duchu Night Fever – najpierw podczas warsztatów tanecznych, a później na imprezie.

Drugiego dnia fani minionych dekad będą mogli posłuchać prelekcji zarysowującej kontekst i charakteryzującej siódmą dekadę (muzyka, moda, kino, ikony tamtych lat), a także wziąć udział w seansie filmowym z klasyką kina lat 70.

Oprócz tego w programie przewidziane są też warsztaty m.in. stylizacyjne, fotograficzne, czy mody kreatywnej. Cały projekt podsumuje pofestiwalowa wystawa zdjęć.

- Młodzi chętnie sięgają do kultury minionych dekad, o czym miałam okazję przekonać się podczas organizacji pierwszej, pilotażowej edycji festiwalu, który odbył się jesienią ubiegłego roku. Idea takiego festiwalu dobrze koresponduje również z klimatem miasta, które emanuje duchem przeszłości i pozwala niemal namacalnie odczuć atmosferę minionych lat, a zarazem jest otwarte na nowe, oryginalne i nietuzinkowe inicjatywy, gdzie przeszłość stanowi niejednokrotnie cenne źródło inspiracji – mówi Katarzyna Strużyńska, organizatorka festiwalu

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej