W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bakcynalia 2022
Data rozpoczęcia 2022-11-04
Data zakończenia 2022-11-06
Miejsce: ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator: ACKiM UMCS "Chatka Żaka"

ACKiM UMCS "Chatka Żaka" zaprasza na jeden z najstarszych lubelskich festiwali! Już w dniach 4-6 listopada, w Akademickim Centrum Kultury i Mediów odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej Bakcynalia. Spotkamy się już po raz 36!

- Bakcynalia od dekad są nierozerwalną częścią Chatki Żaka. Trudno już sobie wyobrazić lubelską  jesień bez piosenek o podróżach. Jednak mimo wieloletniej tradycji, nie spoczywamy na laurach i utrzymujemy program artystyczny na wysokim poziomie. Zarówno wieloletni fani festiwalu, jaki i studenci, którzy pierwszy raz usłyszeli o wydarzeniu, odnajdą coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy! – mówi Izabela Pastuszko, dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

W tegorocznym programie nie zabraknie młodych studenckich zespołów, ale również gwiazd, które od wielu lat z powodzeniem koncertują po całej Polsce. Na szczególne wyróżnienie zasługuje koncert „Moja Droga. 50 lat na scenie”, który będzie benefisem Ryszarda Borkowskiego. Będzie można wziąć także udział w prelekcjach podróżniczych, spacerze czy wspólnym śpiewaniu.

- Bakcynalia to chatkowy festiwal z najdłuższą tradycją. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1972 r., a że wtedy wśród założycieli byli też studenci medycyny, otrzymał on nazwę Epidemia Piosenki Turystycznej Bakcynalia. W tym roku do jubileuszu nawiązuje benefis Ryszarda Borkowskiego, który również pół wieku temu na tej scenie rozpoczynał muzyczną karierę. Jest to festiwal wielopokoleniowy zarówno jeśli chodzi o publiczność, uczestników, jak i organizatorów – dodaje organizatorka festiwalu Agnieszka Matecka-Skrzypek.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej