W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
13. Festiwal "Strojne w biel"
Data rozpoczęcia 2023-03-03
Data zakończenia 2023-03-04
Miejsce: Dom Kultury LSM, ul. K. Wallenroda 4a
Organizator: Dom Kultury LSM

Piątkowy wieczór rozpocznie się o 17: 30 wernisażem wystawy fotografii Agnieszki Szady „Miedzy światłem a cieniem”.

Od 18:00 będzie miała miejsce część koncertowa: recital Jacka Kadisa w repertuarze Andrzeja Brzeskiego, następnie Monika Krajewska w piosenkach Agaty Budzyńskiej zaś na zamknięcie piątkowego wieczoru wystąpi Marek Andrzejewski w tekstach Edwarda Stachury.

Po koncertach odbędzie się after party & jam session w pubie Jezuicka 4.

Sobota rozpocznie się o 12:00 Konkursem Piosenki. Następnie o 14:00 spotkanie podróżnicze & slajdowisko o Indiach Północnych i ponownie Agnieszka Szady zaś o 15:00 projekcja nagrodzonego w Cannes filmu "Treny Kochanowskiego" oraz spotkanie z reżyserem Damianem Bieńkiem oraz producent Patrycją Radkowską i kompozytorem muzyki Grzegorzem Tylcem.

Sobotnie koncerty o godz. 16:00 rozpocznie koncert Michała Wojtusika - Laureata Konkursu Piosenki z roku 2022. Już po nim nieco mocniejsze uderzenie acz wciąż poetycko - zespół Podejrzani o Współudział. Następnie z Krakowa swe poetyckie obserwacje świata wyśpiewa Ewa Tarczyńska. Po przerwie Spotkanie z Poetą i akcent bieszczadzki czyli Józef Bilski "Czarny Poeta" wraz ze Sławkiem Tomczykiem. Festiwal zakończy legendarna grupa "U Studni".

I ponownie po koncertach after party & jam session w pubie Jezuicka 4.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objęli: Marszałek Woj. Lubelskiego i Prezydent Miasta Lublin.

Więcej szczegółów: www.strojnewbiel.pl

Wstęp: karnet na cały festiwal - 100 zł, piątek: 50 zł, sobota: 70 zł
Bilety do nabycia w lubelskich punktach PTTK oraz przez stronę festiwalu.
Całkowity dochód z biletów przeznaczony jest na wynagrodzenia artystów.

Wydarzenia (1)

04-03-2023 19:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej