W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

16. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca - Dzień I

16. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca - Dzień I
Data rozpoczęcia 2012-11-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Festiwal

18:00 Teatr Stary: „Bitwa o kulturę. Dlaczego taniec?” - debata

20:00 ACK UMCS „Chatka Żaka”: cie. toula limnaios / Niemcy - „każdego dnia„ 70 min
Spektakl inspirowany jest „Mitem Syzyfa” Alberta Camus. Konflikt pomiędzy ludzkim pragnieniem sensu lub raczej znaczących działań, a bezsensownością świata jest absurdem. Camus dokonał reinterpretacji mitu – opisał istotę ludzką, obciążoną odpowiedzialnością, która pomimo tego nie jest w stanie odnaleźć sensu ani szczęścia w trwałej monotonii swojej codziennej egzystencji.

“every single day” jest poetyckim rozważaniem nad stale wzrastającym podejrzeniem absurdu. Doprowadza codzienne sytuacje do granic surrealizmu, co pozwala ujawnić ludzkie cechy. Toula Limnaios tworzy zmienne obrazy w ciągłym ruchu, które przypominają krąg życia. Syzyf symbolizuje codzienne wyzwanie, by dokonać czegoś „niemożliwego”.

Grupa cie. toula limnaios została założona w 1996 w Brukseli przez choreograf i tancerkę Toulę Limnaios oraz kompozytora Ralfa R. Ollertza. Dwa lata później przenieśli swoją siedzibę do Berlina. Grupa działa w stale rozwijającej się interdyscyplinarnej sieci, przez cały rok pracując z zespołem artystycznym. W 2001 roku została odznaczona nagrodą dla rozwijającego się zespołu podczas „Meeting Neuer Tanz”. W 2003 grupa otworzyła własną scenę, Halle Tanzbühne Berlin, która od tego czasu zyskuje międzynarodową renomę. W 2004 na zlecenie ZDF/arte zrealizowano nagranie filmowe Beckettowskiej trylogii zespołu, zatytułowanej „atemzug”. Od 2005 grupa otrzymuje 2-letnią dotację strukturalną od Berlińskiego Senatu Kulturalnego. Szeroki repertuar zespołu obejmuje 32 spektakle, które były prezentowane na scenach w Berlinie, ale także za granicą – w Austrii, Belgii, Brazylii, na Cyprze, w Danii, Ekwadorze, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Grecji, Polsce, Senegalu, Szwajcarii, Wenezueli i Włoszech. Obecnie grupa cie. toula limnaios jest jednym z najbardziej uznanych i osiągających sukcesy zespołów tańca współczesnego w Niemczech. W 2012 grupa cie. toula limnaios została uhonorowana nagrodą george tabori.
www.toula.de

22:00 Warsztaty Kultury – Klub Festiwalowy: Spotkanie z artystami: Toula Limnaios, Ralf Ollertz

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej