W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

16. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca - Dzień VI

16. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca - Dzień VI
Data rozpoczęcia 2012-11-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Festiwal

18:00 Warsztaty Kultury: "Polskie dialogi"
Teatr Kolegtyw i DanceOFFnia „Plac zabaw” / Polska – Białystok 36 min
Plac Zabaw przyszłym poligonem strategów współczesnego świata? A może życie ludzkie to szereg zrywów zbrojnych? Może każdy jest taktykiem własnego pola bitwy?
W miłosnych potyczkach, zawodowej rywalizacji lub... bójce o łopatkę.
W spetaklu udział biorą tancerze, których bazą ruchową sa różne style tańca hip-hop.
www.danceoffnia.pl

Anna Haracz – Kino Variatino „The Blue Rosonanse” / Polska – Gdańsk 20 min
Ojciec dbał o chleb, brat - bronił, nauczyciel - prowadzi a partner - wspiera...
Umiem żyć bez tego... Opłacam rachunki, uszczelniam cieknące krany i … mogę być gdziekolwiek...
… ale, gdy mam przy sobie moich mężczyzn, zamykam oczy i tańczę tak, jak najbardziej lubię na świecie... bez strachu, że o coś się rozbiję... czyli rezonuję błękitem...
to nie spektakl, to mój taniec i mój śpiew, za każdym razem nie do powtórzenia zdarzenie które jest rezonansem miejsca, czasu, otoczenia, stanu, przepływu lub jego braku, myśli bądź bezmyślności, uczuć bądź ich braku. To może być cokolwiek – takie jakie jest. Teraz.
www.kinovariatino.pl

Krakowski Teatr Tańca ”Kwadryga na trzech” / Polska - Kraków 40 min
… forma, proporcja, faktura, kontrapost, bryła, światłocień, kompozycja spiralna, złota proporcja, rytm, skala, relief, statyka, konstrukcja, gęstość, dynamika, grupa, ciężar, porządek, architektura, materia, anatomia, trójwymiarowość, przestrzeń …
do oglądania głównie dookolnego, rzadziej do spoglądania z góry lub z dołu. Może posiadać fakturę lub kolor. Można je klasyfikować ze względu na skalę. Technika wykonania zależy od użytego materiału…
Krakowski Teatr Tańca powstał w 2008 roku. Założycielem Teatru i kierownikiem artystycznym jest Eryk Makohon. Krakowski Teatr Tańca od kilku lat działa przy Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie realizuje przyjętą wcześniej strategię artystyczną oraz misję edukacyjną.
www.krakowskiteatrtanca.pl

Lubelski Teatr Tańca „Fatal error” / Polska – Lublin 30 min
Zajrzyj w głąb siebie. Czy naprawdę potrafisz wykorzystać swój potencjał? A może w końcu chcesz się dowiedzieć, dlaczego ciągle popełniasz błędy?
Wejdź na drogę samoświadomości. Pierwszy krok – to zdobycie ukrytej wiedzy o symbolice barw. Wykonaj go, jeśli nie chcesz bezwolnie ulegać magii kolorów, jeśli chcesz dokonać Wielkiej Zmiany.
www.ltt.art.pl

Magdalena Ptasznik „surface. territory” / Polska – Warszawa 28 min
„surface.territory” to choreografia na przestrzeń, ciało, materię i czas. W spektaklu performer wkracza w i staje się częścią minimalistycznego krajobrazu rozciągniętego na podłodze sali teatralnej. Podróżuje przez niego napotykając przedmioty-materiały, którym nadaje kształt i przez które sam się zmienia. To w tych spotkaniach, interakcjach manifestuje się obecność jego – performera, jak i materii - partnera. Materia jest tu traktowana jako jedyne doświadczenie, co do którego możemy mieć pewność, że je podzielamy. Nie jest też jedynie dekoracją czy tłem dla działań ludzkich, spotkanie z nią jest raczej ważnym, intymnym współtworzącym nas doświadczeniem. Praca ta to otwarte pytanie dotyczące ‘bycia w świecie’, istotności materialnego krajobrazu, w którym żyjemy, naszej relacji z nim, możliwości bądź niemożności wspólnego doświadczania rzeczywistości. Spektakl jest ulotną rzeźbą w czasie, tym co widz może zobaczyć i doświadczyć podczas trwania spektaklu, niczym więcej.
www.magdalenaptasznik.wordpress.com

Pracownia Fizyczna „Re:akcja” / Polska - Łódź 40 min
Re:akcja to spektakl, stworzony przez choreografa i reżysera Jacka Owczarka. Jego kształt i struktura są efektem autorskiej, unikalnej metody pracy z tancerzami opartej o improwizację i świadomość ciała w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku twórczej pracy, bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu. W Re:akcji punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy postaciami kreowanymi przez improwizujących tancerzy. Obserwacja indywidualnych procesów każdego z sześciorga tancerzy z osobna, prowadziła do poszukiwań postaci i materiału ruchowego. Zderzano je nawzajem ze sobą by prowokować niezaplanowane i zaskakujące zdarzenia. Ze spotkań i energii, którą wyzwala spotkanie z drugim człowiekiem powstała ostateczna struktura spektaklu. Spektaklu, który za każdym razem jest inny i wyzwala inne, lecz zawsze niezwykle silne emocje.

Pracownia Fizyczna jest grupą założoną przez Jacka Owczarka w lutym 2009 roku w Łodzi. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki wyrazu, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy. W przestrzeni wymiany i realizacji tak indywidualnych, jak i wspólnych pomysłów powstają spektakle i inne zdarzenia sceniczne. Tancerze Pracowni są również wykwalifikowanymi pedagogami i instruktorami tańca, którzy stale współpracują z teatrami i instytucjami kultury w całym kraju. Grupa współpracuje z Wydziałem Choreografii i Technik Tańca przy Akademii Muzycznej w Łodzi.
www.movinlodz.wordpress.com

22:00 Warsztaty Kultury: "..." - akcja performatywna

22:30 Warsztaty Kultury – Klub Festiwalowy: Spotkanie z artystami: Karolina Garbacik, Anna Haracz, Eryk Makohon, Beata Mysiak, Ryszard Kalinowski, Magdalena Ptasznik, Jacek Owczarek

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej