W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

24-godzinne Rysowanie Komiksów

24-godzinne Rysowanie Komiksów
Data rozpoczęcia 2017-08-19
Godzina rozpoczęcia 09:00
Miejsce Dom Słów ul. Królewska 17 / Żmigród 1
Organizator Dom Słów, Lubelska Pracownia Komiksu
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

19 sierpnia o godzinie 9:00 w Domu Słów rozpocznie się dwudziestoczterogodzinny maraton rysowania komiksów. W ten sposób po raz drugi zostanie przeszczepiona na lubelski grunt idea 24-Hour Comics Day - corocznego, międzynarodowego święta twórców komiksu.

A) Zadanie jest PROSTE: podczas 24 godzin należy narysować 24 plansze komiksu na zadany temat.
B) Zadanie jest TRUDNE: podczas 24 godzin należy narysować 24 plansze komiksu na zadany temat.

Do udziału w wyzwaniu zaproszeni są zarówno profesjonaliści jak i amatorzy. Jest to wyjątkowa okazja, aby od kuchni poznać tajniki rysowania komiksów w praktyce. Praca ramię w ramię z profesjonalnymi twórcami komiksów jest świetnym warsztatem.

Jeśli wątpisz w swoje siły, dotrzymaj nam towarzystwa i przyjdź rysować swoje komiksy choćby przez godzinę. Może zostaniesz dłużej? W chwili zwątpienia planujemy poczęstunek regeneracyjny - mówi Maciej Pałka, znany twórca komiksów, pracownik Domu Słów, organizator wydarzenia. - Zachęcam do spróbowania swoich sił!

Organizatorzy zapewniają miejsce pracy i materiały plastyczne. Zachęcają też do przyniesienia własnych, ulubionych “narzędzi do brudzenia”. Technika tworzenia komiksu jest dowolna: rysunek, malarstwo, kolaż, techniki cyfrowe. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

Do dyspozycji uczestników zostanie oddana bogata biblioteka zinów i komiksów znajdujących się w Domu Słów. Wszystkie tytuły będzie można wypożyczać i czytać na miejscu. Ponadto podczas imprezy odbędzie się wystawa prac zaproszonych artystów i kiermasz zinów (publikacji wydawanych własnym sumptem przez autorów).

Termin: 19 sierpnia (sobota), godz. 9:00 - 20 sierpnia (niedziela), godz. 9:00