W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

25. Konfrontacje Teatralne: Mistrz i Małgorzata

25. Konfrontacje Teatralne: Mistrz i Małgorzata
Data rozpoczęcia 2020-09-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce dziedziniec Zamku Lubelskiego
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

W piątek rusza tegoroczna edycja Konfrontacji Teatralnych pod hasłem „Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza”. Zainauguruje ją arcydzieło światowej literatury w inscenizacji Janusza Opryńskiego, które w Lublinie zobaczymy po raz pierwszy. Odkryj pociągającą złożoność świata Michaiła Bułhakowa w niezwykłej scenerii Zamku Lubelskiego!

Spektakl Janusza Opryńskiego ściśle koresponduje z tegorocznym hasłem Festiwalu. Reżyser opowiada o „szczególnym czasie”, w którym dochodzi do „niezwykłego spotkania”. Czas realny otwiera się na interwencję mitycznych postaci, które bezpośrednio wpływają na losy głównych bohaterów spektaklu.

Czy w świecie bez Boga jest miejsce dla Szatana? Woland oraz jego tajemnicza świta przybywają do radzieckiej Rosji lat 30 XX w. Do świata pełnego opresji, w którym metafizyczny handel z Diabłem zdaje się jedyną realną szansą na odzyskanie wolności. Nic nie jest jednak za darmo, tak jak nic nie jest dane człowiekowi raz na zawsze. Jak nasza dzisiejsza rzeczywistość przejrzy się w „Mistrzu i Małgorzacie”?

Inscenizacja Janusza Opryńskiego pozwala na nowo odkryć pociągającą złożoność świata Michaiła Bułhakowa. Świata, w którym światło nie może istnieć bez ciemności, tak jak dobro nie narodzi się bez zła.

Bilety na spektakl dostępne online i w kasie Centrum Kultury.
Spektakl 25 września tłumaczony na Polski Język Migowy. 

25. Konfrontacje Teatralne: Mistrz i Małgorzata
Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
25, 26 września 2020, godz. 19:00
dziedziniec Zamku Lubelskiego

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej