W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

77. rocznica śmierci Józefa Czechowicza

77. rocznica śmierci Józefa Czechowicza
Data rozpoczęcia 2016-09-09
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Pomnik poety na Placu Czechowicza (obok poczty głównej)
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN", Dom Słów, Muzeum Literackie im. Józefa Czechowicza , Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

godz. 9:30 - 12:30

9 września, o godzinie 9.30 przypadnie 77. rocznica jednego z tragicznych momentów w historii Lublina. Wtedy właśnie miało się rozpocząć bombardowanie miasta przez Niemców, w wyniku którego zginęło około 1000 osób. Był wśród nich również Józef Czechowicz. Jak co roku zachęcamy mieszkańców Lublina do wspólnego upamiętnienia tej smutnej daty.

Spotkajmy się tego dnia od 9:30 do 12:30 pod Pomnikiem poety na Placu Czechowicza (obok poczty głównej) i w symbolicznym geście pamięci przeczytajmy jego wiersze. O godzinie 9:30 planowane jest złożenie kwiatów pod pomnikiem przez przedstawicieli władz Lublina, Muzeum Czechowicza, Gimnazjum nr 19 i Domu Słów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej