W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF 8# Lubelskie Spotkania Fotograficzne: „Ewolucja reklam lubelskich”

Data rozpoczęcia 2016-05-19
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Brama Grodzka, Sala Czarna, ul. Grodzka 21
Organizator Ośrodek Brama Grodzka - Teatr NN
Udział Bezpłatny
Kategoria Wykład

 8# Lubelskie Spotkania Fotograficzne: „Ewolucja reklam lubelskich”

Tematem Spotkania będzie reklama, m.in.: dawne szyldy i witryny, fotografie sklepów i zakładów w dzielnicy żydowskiej lat 30. XX w., analogowe fotomontaże reklamowe Lucjana Demidowskiego oraz jak się to robi współcześnie: o świetle w fotografii reklamowej, własna wizja kontra wizja klienta, specjalizacja a wszechstronność, trendy i style, o których opowie Krzysztof Werema.

Program

  • 17:30 – otwarcie wystawy zgłoszonych fotografii (chętnych prosimy o kontakt) 
  • 17:45 – Marcin Fedorowicz – szyldy i reklamy na starych fotografiach, mniej znane ujęcia reklam w życiu codziennym
  • 18:10 – Lucjan Demidowski – analogowa fotografia reklamowa i historie z tym związane
  • 18:45 – Krzysztof Werema – współczesny świat fotografii reklamowej
  • 19:10 – prezentacje osób chętnych, wymiana kontaktów oraz informacji o nadchodzących wydarzeniach (można przynieść plakaty, ulotki, wizytówki)

Lucjan Demidowski – lubelski artysta-fotograf, świętujący obecnie 50. lecie swojej twórczości, znany m.in. z obrazów iluzorycznych, fotografii kreacyjnej i konceptualnej. Od 1989 r. do 2001 r. prowadził Agencję Fotograficzną AFO w Lublinie, zajmując się fotografią reklamową. Wykonywał zlecenia dla wielu firm, instytucji, agencji reklamowych i wydawniczych, robiąc fotografie do plakatów, folderów reklamowych, wydawnictw, przewodników lubelskich, katalogów produktów, katalogów wystaw w BWA w Lublinie; zdjęcia teatralne, przemysłowe, liczne reprodukcje i powiększenia dla potrzeb wystawienniczych, wykonywał reklamy dla firm tj. Lubella S.A., Polmos-Lublin, Bakoma, Hortex, Huty szkła, Cukrownie itd.
 
Krzysztof Werema – Z wykształcenia archeolog, z zawodu fotograf oraz dyrektor kreatywny, z pasji podróżnik. Fotografuje komercyjnie od 2009 roku. Jego ulubioną dziedziną jest portret oraz fotografia kreacyjna, gdzie sam ma możliwość decydowania o efekcie końcowym zdjęcia. Przed jego obiektywem stawali, m.in. Jerzy Skolimowski, Paweł Małaszyński, Anna Dereszowska, Anna Czartoryska-Niemczycka oraz wielu innych. Sprzedaje swoje zdjęcia na aukcjach sztuki w Polsce i za granicą. Obecnie pracuje nad kilkoma projektami, jednym z nich jest "Ginące plemiona Afryki" oraz "Madonny".Uwielbia wino, rosyjskie kino i wędrówki po górach.
 
Każda chętna osoba może również pokazać swoje fotografie reklamowe w elektronicznych ramkach lub na rzutniku. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie.

Zachęcamy również do przynoszenia historycznych fotografii z rodzinnych albumów i prywatnych kolekcji, jest możliwość pokazania, konsultacji oraz utworzenia własnego zbioru z Bibliotece Multimedialnej Ośrodka.
 
Współpraca:

  • Lubelskie Towarzystwo Fotograficzne
  • Grupa Fotografów Lubelskich
  • Lubelska Szkoła Fotografii

Najważniejsze wydarzenia cykliczne