W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Ach, sztuka!” | „Oranżeria” – finisaż

„Ach, sztuka!” | „Oranżeria” – finisaż
Data rozpoczęcia 2018-09-29
Godzina rozpoczęcia 10:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Prowadzenie – Ewa Kozera
Kontakt – Marzena Miszczuk-Głowacka /   / 81 466 59 16
Zapisy na spotkanie warsztatowe – . Liczba miejsc ograniczona.
Wstęp wolny na finisaż!

Działania wieńczące instalację roślinną pn.: „Oranżeria” w ramach projektu „Ach, sztuka”. Podczas finisażu rośliny znajdujące się w „Kiosku ze sztuką” trafią do nowych właścicieli, uczestników finisażu. Odbędzie się również spotkanie z artystką – Ewą Kozerą, z którą będzie można nie tylko porozmawiać o jej twórczości, ale także wykonać własny obraz przy użyciu roślin. W swoich pracach malarskich artystka wykorzystuje rośliny, które niekiedy, zatapiane w farbie, kleju przyklejane są do płótna lub są pędzlem, który maluje finezyjne kształty. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej twórczej pracy!

Na spotkanie warsztatowe (12.00-14.00) obowiązują wcześniejsze zapisy.

Finisaż rozpocznie się o 10.30, każdy z uczestników będzie mógł zabrać do domu jedną roślinę, wstęp wolny!

„Ach, sztuka!” – jest to projekt obejmujący wszelkie działania dotyczące sztuki współczesnej. W centrum naszego zainteresowania jest odbiorca i dla niego organizujemy wystawy, warsztaty, spotkania z artystami i wykłady o sztuce. Inspirację czerpiemy z rozmaitych obszarów rzeczywistości. Poruszamy odwieczne dylematy, które nurtują artystów, historyków sztuki. Miejscem realizacji jest szeroko pojęta przestrzeń, skupiona wokół budynku domu kultury i dzielnicy Węglin. Do celów ekspozycyjnych wykorzystany jest „Kiosk ze sztuką”, który powstał z inicjatywy Ludomira Franczaka. Jego istnienie funkcjonuje w  świadomości mieszkańców i jest nieodłącznym elementem krajobrazu wokół domu kultury.