W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Ach, sztuka!” | Świąteczna codzienność

„Ach, sztuka!” | Świąteczna codzienność
Data rozpoczęcia 2018-12-08
Godzina rozpoczęcia 10:30
Data zakończenia 2019-01-20
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Instalacja Świąteczna codzienność, którą możemy zobaczyć w „Kiosku ze sztuką” nawiązuje do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W „Kiosku ze sztuką” zwracamy uwagę na inny wymiar świętowania. Rodzina Tuszewskich w składzie Paula (Mama), Jasiek (Tata), Róża (Córka), Kosma (Syn) podjęła wyzwanie i wykonała instalację z ozdób świątecznych. W swojej prozaicznej codzienności odnaleźli chwilkę na świętowanie – bycie razem. Zwykła codzienność przeobrażona została w niecodzienność poprzez wspólne kreowanie rzeczywistości podczas tworzenia ozdób świątecznych. Do tego celu wykorzystane zostały wszelkie napotkane naturalne materiały, a oryginalne przedstawianie codzienności jest zasługą nie tylko nieograniczonej wyobraźni Rodziców, ale również Dzieci.

Paula Krać – absolwentka Wydziału Rzeźby i Studium Pedagogicznego i studentka Wydziału Grafiki (Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie). Artystka plastyk. Stypendystka programu Sokrates-Erasmus 2011. Laureatka Stypendium Rektora ASP 2011/2012. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych. Twórczyni warsztatów dla dzieci i dorosłych w wielu ośrodkach kultury. Absolwentka Programu Młodzi Lubią Kulturę.

Jan Tuszewski – projektant graficzny oraz malarz (Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie). Grafik, malarz, bębniarz, tancerz amator, wspinacz rekreacyjny. Właściciel studia kreatywnego tuszewski.com. Artdirector, designer, ilustrator, copywriter, account manager i project manager. Współpracował m.in z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Muzeum Narodowym w Krakowie, Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie, Teatrem im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, Teatrem Variete w Krakowie, Starostwem Powiatowym w Lublinie, Klubem Wysokogórskim Lublin, Polskim Himalaizmem Zimowym oraz z wieloma firmami i organizacjami pozarządowymi.

O cyklu „Ach,sztuka”

Ach! Ach? Ach… zachwyt, zdziwienie, znudzenie, obojętność. Jaka jest nasza reakcja na sztukę? Zapewne różna, dlatego uruchamiamy nowy projekt, który obejmuje wszelkie działania dotyczące sztuki współczesnej!

W centrum naszego zainteresowania jest odbiorca i dla niego organizujemy wystawy, warsztaty, spotkania z artystami i wykłady o sztuce. Inspirację czerpiemy z rozmaitych obszarów rzeczywistości. Poruszamy odwieczne dylematy, które nurtują artystów, historyków sztuki. Miejscem realizacji jest szeroko pojęta przestrzeń, skupiona wokół budynku domu kultury i dzielnicy Węglin. Do celów ekspozycyjnych wykorzystany jest „Kiosk ze sztuką”, który powstał z inicjatywy Ludomira Franczaka. Jego istnienie funkcjonuje w  świadomości mieszkańców i jest nieodłącznym elementem krajobrazu wokół domu kultury.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej