W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ACK Electric Nights - Progressive Stage - dzień pierwszy

ACK Electric Nights - Progressive Stage - dzień pierwszy
Data rozpoczęcia 2010-11-12
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", Radziszewskiego 16 pok. 14
Kategoria Koncert

18:30 – The Crows
Lubelską zespół grający energicznego rocka z elementami progresu i orientu. W swojej twórczości opisują problemy współczesnego człowieka, żyjącego w pośpiechu, oderwanego od podstawowych wartości moralnych, niejednokrotnie stającego przed trudnymi wyborami. Skład zespołu: Wojciech Kotliński – wokal, Paweł Bareja – gitara, Marcin Stachyra – gitara, Piotr Jagucki – perkusja.

19:10 – Disperse
Zespół powstał w grudniu 2007 roku z inicjatywy basisty Marcina Kicyka, gitarzysty Jakuba Żyteckiego i klawiszowca, który także pełni funkcje wokalisty – Rafała Biernackiego. Wkrótce dołączył perkusista Szymon Balicki, którego zamienił Kondrad Biczak. Na początku lipca w studio SPAART w Boguchwale pod okiem Jacka Młodochowskiego zostało zarejestrowane pierwsze, debiutanckie demo pt. "Promo 2008".
www.myspace.com/disperseband

20:10 – Qube
Zespół powstał w Lublinie, w październiku 2005 roku. Pierwszy rok istnienia wypełniła głównie praca kompozycyjna. W ciągu niespełna roku powstał materiał na pierwszy krążek. W sierpniu 2006 roku zespół nagrał pierwszą płytę „Shapes”. Płyta zawiera 6 utworów, składających się na 45 min. materiału. Zespół był wielokrotnie doceniany na rozmaitych festiwalach i konkursach, o czym świadczy choćby 1 miejsce na przeglądzie muzycznym „Membrana” (2006) oraz „JAF” (2007), 3 miejsce w finale ogólnopolskiego festiwalu Łódźstock (2008), 2 miejsce na międzynarodowym festiwalu Chełmstock (2008), 2 miejsce na Rock Alert Festiwal (2008), czy 2 miejsce na ogólnopolskim festiwalu Summer Rock (2009). Muzycy zespołu wielokrotnie otrzymywali wyróżnienia dla najlepszych instrumentalistów.
W styczniu 2010 Qube zakończył pracę nad nowym krążkiem „Incubate” oraz podjął współpracę z wytwórnią Electrum Production, za sprawą której „Incubate” z początkiem czerwca ukazała się na rynku. Skład zespołu: Daniel Gielza (Perła) – wokal, Kamil Wiśniewski – gitara, Tomek Otto – gitara, Piotr Torbicz (Toper) – bas, Paweł Gajewski (Gajos) – perkusja.
www.qube.com.pl

21:10 – Acute Mind
Zespół powstał w lutym 2006 roku z inicjatywy Arkadiusza Piskorka. W marcu tego roku wydał swoja debiutancką płytę zatytułowana po prostu "Acute Mind", następnie wyruszył na swoją pierwszą ogólnopolską trasę, podczas której zagrał wspólnie z zespołem Quidam. Od tego czasu zagrali wiele koncertów w kraju i za granicą, grając m.in. wspólnie ze szwedzkim Celestial Decay oraz polskimi Osada Vida, Dianoya, Spotless Mind. Debiutancki singiel zespołu dotarł do 11 miejsca Listy Przebojów Trójki.
www.acutemind.pl
www.myspace.com/acutemind

22:10 – Quidam
Polski zespół muzyczny wykonujący rock progresywny i art rock. Założony na początku lat 90. w Inowrocławiu. Oprócz autorskiej działalności ma na swym koncie nagrania i koncerty z takimi sławami gatunku jak Colin Bass z grupy Camel czy polskim SBB.
www.quidam.pl
www.myspace.com/quidampl

23:30 – Millenium
Zespół powstał w 1999 roku w Krakowie i ma w swojej dyskografii 9 płyt studyjnych, jedną live oraz koncert DVD. Najbardziej popularna płyta zespołu to album "Exist" z 2008 roku. Płyta ta była płytą roku na Węgrzech w 2008 roku w kategorii Rock Progresywny. W Polsce również zajęła najwyższe miejsca w różnych plebiscytach art rockowych.
www.millenium.art.pl
www.myspace.com/milleniumpoland


Wejście na imprezę od godziny 15:45.