W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Akcja Lublin! Rozdział 2
Data rozpoczęcia 2018-01-26
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Akcja Lublin! Rozdział 2 to kolejna wystawa z cyklu prezentującego sztukę performansu. W tym roku ponownie sięgamy do historii i archiwum Galerii Labirynt, wybierając znaczące – z naszego punktu widzenia – performanse i akcje, które wydarzyły się w Lublinie. Na wystawie pojawią prace takich artystów jak: Jerzy Bereś, Maria Pinińska-Bereś, Akademia Ruchu, Jan Świdziński, Zbigniew Warpechowski, KwieKulik, Ewa Partum, Józef Robakowski.

W wystawie udział weźmie również grupa studentów i absolwentów Pracowni Działań Przestrzennych prowadzonej przez prof. Mirosława Bałkę przy Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. „Zwrot performatywny”, który dokonał się w działalności tej Pracowni jest, naszym zdaniem, szansą na odświeżenie i nowym spojrzeniem młodych artystów na performans. Na wystawie prezentowane są działania dokamerowe, wideoperformanse oraz dokumentacje działań wybranych studentów i absolwentów PDP. Zestawienie prac klasyków performansu i młodych twórców daje obraz poszukiwań i przemiany, jaka się dokonała w tej dziedzinie.