W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Opera Quartet

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz oraz Opera Quartet
Data rozpoczęcia 2016-02-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety: I - 80 zł, II - 60 zł, III - 40 zł, stojące – 15 zł
Kategoria Koncert

Pierwsza Dama polskiej estrady Alicja Majewska, przypomni swoje największe przeboje. To prawdziwa sentymentalna podróż z tekstami wybitnych twórców, takich jak Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy Jerzy Ficowski. „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą” czy „Jeszcze się tam żagiel bieli” to prawdziwe evergreeny, które usłyszymy w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Przy fortepianie zasiądzie sam Włodzimierz Korcz - znakomity kompozytor, aranżer, dyrygent, twórca wielu przebojów polskiej piosenki - Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Alicja Majewska - piosenkarka. W latach 1971- 74 śpiewała w zespole Partita. W 1974 rozpoczęła karierę solową. Do 1977 związana była z warszawskim Teatrem na Targówku. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wielokrotnie nagradzana na Festiwalu Piosenki w Opolu, otrzymała również Grand Prix na festiwalu w Rostoku w 1980 oraz Grand Prix na festiwalu w Hawanie w 1985. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli“, „Odkryjemy miłość nieznaną“, „Być kobietą“, „To nie sztuka wybudować nowy dom“. Wykonawczyni pieśni sakralnych (nagrania płytowe, koncerty telewizyjne), brała także udział w oratoriach W. Korcza i E. Brylla. Współpracuje na stałe z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem.

Włodzimierz Korcz - kompozytor, pianista. Twórca wielkich przebojów, m.in. „Żeby Polska była Polską“, „Gdzie ci mężczyźni“ (do słów Jana Pietrzaka), „Być kobietą“, „Zamiast“ (słowa: Magda Czapińska), „Jeszcze się tam żagiel bieli“, „Odkryjemy miłość nieznaną“, „Och, życie, kocham cię nad życie“, „Ogrzej mnie“ (słowa: Wojciech Młynarski), „Jaka róża taki cierń“ (słowa: Jacek Cygan), „Polska baba“, „A te skrzydła połamane“ ze słowami Ernesta Brylla. Te i inne piosenki Korcza wykonywali najwięksi polscy wokaliści, między innymi: Alicja Majewska, Edyta Geppert, Danuta Rinn, Michał Bajor. Autor koncertów radiowych i telewizyjnych, laureat niezliczonych nagród na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku, Bratysławie. Twórca oratoriów do wierszy Ernesta Brylla: „A kto się odda w radość“ i „Woła nas Pan“ oraz Moniki Partyk: „Golgota polska“ (wspólnie z Andrzejem Zaryckim) i „Święty“ (wspólnie z Zygmuntem Koniecznym). W jego dorobku znajdziemy zarówno musical operowy „Łódź Story“ czy muzykę do filmów „07 zgłoś się“, „Lata dwudzieste, lata trzydzieste“, jak pieśni do słów Karola Wojtyły, pieśni sakralne, opracowania i koncerty kolędowe.

Członkowie Opera Quartet są absolwentami najlepszych klas wiolinistycznych w Polsce (prof. Zenon Płoszaj, prof. Kazimierz Michalik, prof. Marek Marczyk). Pracowali m.in. pod kierunkiem Johna Hollwaya, Natalii Szachowskiej, Emanuela Axa, Krystiana Zimermana, Guntera Pichlera, Justusa Frantza i Ivana Monighettiego. Są laureatami znaczących wyróżnień na arenie międzynarodowej.

Michał Lisiewicz, prymariusz Opera Quartet, jest m.in. zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Konkursu im.Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, zdobywcą Pomorskiej Nagrody artystycznej za Debiut Roku 2000, oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie.

Marta Ziarko-Wiśniewska, wiolonczelistka, zwyciężyła na Międzynarodowym Konkursie muzyki Kameralnej im.Bacewicza, otrzymała również II Nagrodę i Nagrodę Specjalną Światowej Federacji Konkursów podczas Konkursu Muzyki Kameralnej w Heerlen w Holandii.

Karierę zawodową rozpoczynali w znakomitych zespołach orkiestrowych, jak Polish Festival Orchestra i Philharmonie der Nationen. Koncertowali w Europie, Azji i Ameryce w najznamienitszych salach koncertowych: Sale Pleyel w Paryżu, Concertgebuw w Amsterdamie, Kennedy Center w Waszyngtonie, Carnegie Hall w Nowym Jorku, Royal Albert Hall w Londynie i wielu innych.

Jako kwartet połączyli swe doświadczenia sceniczne i edukacyjne w 2006 r. Odbyli kilkakrotnie tournée po Japonii, biorą udział jako muzycy sesyjni w wielu projektach, tworzą także projekty autorskie i własne aranżacje.

Alicja Majewska - śpiew
Włodzimierz Korcz - fortepian

oraz Opera Quartet w składzie:
Michał Lisiewicz - I skrzypce
Sławomir Talacha - II skrzypce
Elżbieta Porębska - altówka
Marta Ziarko-Wiśniewska - wiolonczela

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej