W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

alPerformance Art Meeting – performerzy w Galerii Labirynt

alPerformance Art Meeting – performerzy w Galerii Labirynt
Data rozpoczęcia 2016-04-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, Lublin, ul. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

alPerformance Art Meeting – performerzy w Galerii Labirynt

W sztuce performans, jak w żadnej innej dziedzinie, ważne jest spotkanie. Artysty z publicznością, ale również artystów/artystek ze sobą. Przenikają się wtedy różne energie twórcze, różne sposoby traktowania medium sztuki. Dlatego Galeria Labirynt regularnie organizuje Performance Art Meetings. Nie duże festiwale, lecz właśnie kameralne, jednodniowe spotkania dające możliwość większej koncentracji na działaniach artystów.

Wśród uczestników PAM są artyści pochodzący zazwyczaj z różnych stron, reprezentujący odmienne strategie twórcze. Tym bardziej ciekawe jest ich zestawienie, konfrontacja. W kwietniowej edycji wydarzenia wezmą udział: Paweł Korbus (Lublin/Łódź), Yaroslav Futymskyi (Poninka/Lwów/Użgorod), Przemysław Branas (Jarosław/Kraków/Poznań). Łączy ich nomadyczny tryb życia i swobodne poruszanie się po wielu mediach. Oprócz performansu każdy z nich realizuje się także w innych dziedzinach sztuki. Przemysław Branas – w fotografii, wideo, obiekcie, instalacji; Yaroslav Futymskyi – w rysunku, grafice, graffiti, street arcie, fotografii, poezji; Paweł Korbus – w instalacji, wideo, scenografii, teatrze. Chociaż są młodymi twórcami, każdy z nich ma już swój specyficzny, odmienny od pozostałych styl. Zapowiada się więc bardzo ciekawy wieczór!

Przemysław Branas (ur. 1987, Jarosław) – ukończył studia w Pracowni Sztuki Performance pod kierunkiem prof. Artura Tajbera na Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie kształci się na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Głównym obszarem jego zainteresowań jest performans, chętnie łączony z innymi dziedzinami sztuki, takimi jak: fotografia, wideo, obiekt, instalacja. Zadebiutował w 2009 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Akcji „Interakcje” w Piotrkowie Trybunalskim. Od tego czasu zrealizował wiele performansów w kraju i za granicą, m.in. w CSW Zamek Ujazdowski, MOCAK w Krakowie, Centr Le Lieu, Quebec Kanada, MeetFactory, Praga.

Yaroslav Futymskyi (ur. 1987, Połonne, Ukraina) – studiował w Narodowej Akademii Sztuki we Lwowie. Zajmuje się grafiką, tworzy instalacje, performansy. Artysta prowadzi nomadyczny tryb życia, jest w nieustannym ruchu pomiędzy Lwowem, Lublinem, Poninką, Użgorodem, Warszawą, Równym i Wrocławiem; we wszystkich tych miastach mieszka i pracuje. Artysta z wyjątkową łatwością oswaja przestrzeń, w której aktualnie się znajduje, a kolejno poznawane przez niego miejsca oraz wydarzenia z życia stają się częścią historii opowiadanych przez niego podczas performansów.

Paweł Korbus (ur. 1983, Świdnik) – ukończył studia w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest artystą wizualnym, performerem, twórcą wideo i instalacji. W programie sztuki społecznie zaangażowanej Uwaga Człowiek. Napięcia miasta Fabryki Sztuki w Łodzi współprowadził projekty z bezdomnymi, seniorami, dziećmi. Stypendysta Wyszehradzkiego Programu Rezydencyjnego Performing Arts 2016. Rezydent w AGÜSAD Antakya Contemporary Art Association w Turcji (2012). Prowadzi interdyscyplinarną działalność edukacyjną, w której łączy techniki pracy z ciałem, głosem oraz techniki sztuk wizualnych. Są to warsztaty performans, warsztaty jąkania, scenograficzne, świetlne, teatralne. Od 2004 r. współpracuje z Teatrem Chorea w Łodzi wraz z Marią Wrońską i Emrahem Gökdemirem tworzy grupę Cekmece (czekmedże).

Wstęp wolny.

Powiązane:

Galeria Labirynt

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej