W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Analogowa akcja warsztatowa | warsztaty diaporamy 16+ | PL + UA

Analogowa akcja warsztatowa | warsztaty diaporamy 16+ | PL + UA
Data rozpoczęcia 2023-03-25
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł/osobę
Kategoria Warsztaty

Kolejne wydarzenie towarzyszące wystawie „Piosenka o mojej rodzinie”, będzie mieć warsztatowy charakter. Wodzirej odpowiedzialny za zajście to Radek Bułtowicz – wizualny oprawca, cyklista, artysta. Plan jest taki: na początku będzie trzęsienie ziemi, a potem napięcie wzrośnie. Uczestnicy spotkania zobaczą gotowe pokazy analogowych diaporam* – dowiedzą się, jak powstają te wizualne kolaże. Następnie sami spróbują ułożyć obrazy pod projekcje z gotowych materiałów na slajdach. Finał to pokazy ukończonych diaporam warsztatowych.

* Diaporama – spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w postaci przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk.

Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.
Bilet: 10 zł/osobę
Zapisy na warsztaty prowadzone są do środy (22.03) lub wyczerpania miejsc. Zapisy są prowadzone online za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://labirynt.com/.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Warsztaty trwają ok. 60 minut.

Prowadzenie: Radek Bułtowicz.
Tłumaczenie: Mariya Hoyin.

Radek /eRBu/ Bułtowicz – wizualny „oprawca” koncertów, spektakli teatralnych i wydarzeń m.in. z: Grażyną Auguścik, Tomaszem Stańko, Johnem Scofieldem, grupami Morion Trio, Dazkarieh, Ścianka, Melt Yourself Down. eRBu realizuje „mapping” sceny lub wnętrza, w myśl idei, że ekran to za mało. Często używa płynów w wizualizacjach – korzysta m.in. z diaskopów, co daje możliwość „zfalowania” ekranu i całej przestrzeni. Wymienione ornamenty tła wraz z wrażeniem animacji poklatkowej realizuje za pomocą urządzeń analogowych!