W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Anastas Krusińska „Z patyków zrobię nam dom” – performans

Anastas Krusińska „Z patyków zrobię nam dom” – performans
Data rozpoczęcia 2023-07-28
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Performance

Kiedy byłxm dzieckiem podczas wakacji u ojca budowałxm w lesie szałasy i bazy. Lubiłxm robić coś z niczego, tworzyć chatki, w których mogę się schronić.

Przegapiłxm moment, w którym dziecięca zabawa zmieniła się w rzeczywistość. Brak akceptacji ze strony społeczeństwa i rządu pozbawia queery poczucia bezpieczeństwa, często też fizycznego domu.

Dzisiaj wszyscy jesteście zaproszeni, chodźcie. Z patyków zrobię nam dom.

Anastas Krusińska

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Nie wymyślaj, jeszcze ci się odwidzi”.

Anastas Krusińska (zamienne zaimki) – niebinarna osoba aktywistyczna, edukatorska. Wierzy, że sztuka może aktywizować. W swoich działaniach skupia się na słowach – w formie pisemnej i mówionej. Wierzy, że to jak mówimy zmienia rzeczywistość. Na co dzień działa z językiem – pisząc poezję, teksty, prowadząc warsztaty. Osoba samorzecznicza, uwidacznia obecność osób niebinarnych w Polsce. Lubi zadawać niewygodne pytania.

Dostępność: Performans odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych. Performans potrwa pół godziny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej