W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

ANAWA 2020 – Wojciech Waglewski, Krzysztof Zalewski, Julia Marcell, Kasai, Tomek Makowiecki, Voo Voo

ANAWA 2020 – Wojciech Waglewski, Krzysztof Zalewski, Julia Marcell, Kasai, Tomek Makowiecki, Voo Voo
Data rozpoczęcia 2022-02-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 50-150 zł
Kategoria Koncert

Marek Grechuta wiecznie żywy! Jego niezapomniane piosenki powracają w nowych, odkrywczych interpretacjach, stworzonych na miarę XXI wieku przez plejadę gwiazd. Zespół Voo Voo zaprzyjaźniony jest z Teatrem Starym od dziesięciu lat i regularnie do nas powraca, prezentując kolejne premierowe płyty. W 2013 roku zespół współtworzył również spektakl „Ciuchcia” i wystąpił  na scenie z lubelską młodzieżą.
Tym razem Wojciech Waglewski i goście podjęli się nietypowego wyzwania: odczytują na nowo utwory z debiutanckiej płyty „Marek Grechuta & Anawa” (1970) należącej do kanonu polskiej muzyki popularnej. Obok ponadczasowych przebojów, takich jak „Będziesz moją panią”, „Nie dokazuj” czy „W dzikie wino zaplątani”, wysłuchamy kompozycji nowatorskich, jak „Piosenka” do wiersza Juliana Przybosia”, oraz niezapomnianą „Niepewność” – hit do wiersza Mickiewicza zaśpiewa pochodzący z Lublina piosenkarz Krzysztof Zalewski, po raz pierwszy występujący na scenie Teatru Starego. Wśród gości zespołu Voo Voo i jego lidera zobaczymy też Tomka Makowieckiego oraz dwie wokalistki i instrumentalistki, Julię Marcell i Kasai.
To doprawdy wyjątkowe połączenie i nie można go przegapić, tym bardziej, że piosenki Marka Grechuty nic nie tracą z upływem czasu – mają w sobie emocje, wdzięk i klasę, w niepowtarzalny sposób łącząc słowa z muzyką.
Daniel Wyszogrodzki

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej