W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Anna Jeglorz „30 minut Nicnierobienia” w Curorcie Vieniava

Anna Jeglorz „30 minut Nicnierobienia” w Curorcie Vieniava
Data rozpoczęcia 2023-09-22
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Nie potrafisz odpoczywać? Zamiast usiedzieć spokojnie, cały czas szukasz w myślach, co jeszcze możesz zrobić, porobić, pokombinować, wziąć, przeżyć? Zarobiona Mistressa Odpoczynku zaprasza na trzy półgodzinne seanse Nicnierobienia w Galerii Labirynt.
 
Inspirując się książką Aleksandry Gordowy „Codzienność Nudy” i ideą tego, że „każdego ranka powinniśmy poświęcać co najmniej 30 minut na nicnierobienie”, w trakcie spotkania spróbujemy wspólnie zwolnić na pół godziny i zrelaksować się, opowiadając sobie odpoczynkowe historie, możliwe, że wykonamy krótkie praktyki ruchowe/oddechowe/dźwiękowe, możliwe też, że po prostu nie zrobimy nic, tylko wspólnie odpoczniemy.
 
Zarobiona Mistressa Odpoczynku to postać stworzona w odpowiedzi na brak umiejętności odpoczywania i na postkapitalistyczny pęd donikąd. Wcieli się w nią Anna Jeglorz, rezydentka drugiego Turnusu Curortu Vieniava.
 
Anna Jeglorz – rocznik '96, absolwentka łódzkiej ASP. Bliskie jej są kierunki łączące projektowanie ze sztuką wizualną, rysunek oraz typografia. Od 2019 współprowadzi Galerię Garaż, działającą na początku w Łodzi, w formie kuratorskiej, później w postaci kolektywu performatywnego.
 
Curort Vieniava w Galerii Labirynt to przestrzeń spotkań, imprez i twórczej wolności w charakterze open gallery. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zaproszą lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.


Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej