W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Asamblaż – co do nas mówią domowe archiwa? | warsztaty dla młodzieży i dorosłych | PL + UA

Asamblaż – co do nas mówią domowe archiwa? | warsztaty dla młodzieży i dorosłych | PL + UA
Data rozpoczęcia 2023-07-08
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 10 zł
Kategoria Warsztaty

Szuflady dziadków wypełnione szpargałami, albumy zdjęć, na których jako dzieci pokazujemy radośnie pierwsze zęby, fotografia ze ślubu prababci, stare notatki, a może tkaniny znalezione gdzieś w pawlaczu? Każdy z tych przedmiotów może być dla nas intrygujący i stać się punktem wyjścia do opowiedzenia ważnej historii. Podczas warsztatów zapoznamy się z techniką asamblażu. Opowie nam o niej Paulina Mazurek na przykładzie wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”. Każda osoba uczestnicząca wykona w technice asamblażu pracę wykorzystującą przyniesioną przez siebie fotografię z rodzinnych archiwów lub frapujący ją przedmiot. To także szansa przeżycia osobistej historii i posłuchania, czego chcą od nas archiwa.

Uwaga! Udział w warsztatach wymaga przyniesienia kopii fotografii lub przedmiotu. Prowadząca skontaktuje się mailowo z uczestnikami, aby przygotować dla nich materiały.

Dostępność: Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej Galerii Labirynt. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: lub zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym na warsztaty. Warsztaty będą tłumaczone na język ukraiński.

Bilet: 10 zł/osoba; osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne.
Zapisy na warsztaty do środy (5.07) lub wyczerpania miejsc. Zapisy są prowadzone online.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.
Warsztaty trwają ok. 180 minut.
Prowadzenie: Paulina Mazurek, artystka, twórczyni wystawy „Tyle dobrego zawdzięczam tobie, Panie”.
Tłumaczenie: Oleksandra Orkusha.

Wydarzenie jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Tyle dobrego zawdzięczam tobie, Panie”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej