W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Atomic Simao
Data rozpoczęcia 2020-02-25
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15 zł
Kategoria Koncert

Pochodząca z Kijowa formacja to dziś jedna z największych nadziei ukraińskiej sceny offowej. To mariaż space rocka z acid jazzem i psychodelią.

Ukraińska grupa grająca instrumentalny, psychodeliczny jazz powstała w Kijowie w 2015 roku. Zespół zdążył już wydać cztery albumy, z których dwa zostały na winylu przez grecką wytwórnię Cosmic Eye Records. Podczas festiwali zespół supportował występy legendarnych składów tj. Red Snapper (UK), The Herbaliser (UK), Psychic TV (UK). Laureat tytułu dla „Najlepszego zespołu niezależnego” według Cultprostir.ua.

Utwory Atomic Simao zostały wydane na tej samej kompilacji obok takich zespołów jak CAN, Hawkind czy Alice Cooper.

Ich kompozycje i sposób grania przywołują od razu pozytywne skojarzenia z dokonaniami Cinematic Orchestra czy Tortoise, a jeśli porównać ich do polskich artystów, najbliżej im do stylu Contemporary Noise Sextet.

 

Skład:

Junky Soulz — perkusja

Nikita Gavrilenko — bass

Andriy Volkoff — klawisze. pady sample

Nikolay Shostov — saksofon, flet prosty

Victor Zhukov — gitara

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej