W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Audycja internetowa: W objęciach świata. O życiu i twórczości Julii Hartwig

Audycja internetowa: W objęciach świata. O życiu i twórczości Julii Hartwig
Data rozpoczęcia 2021-08-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce online
Organizator Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN", ul. Grodzka 21
Udział Bezpłatny
Kategoria Rocznica

Wydarzenie jest częścią obchodów setnej rocznicy urodzin Julii Hartwig

Transmisja on-line na kanale YouTube Bramy Grodzkiej

Rozmawiać będą: Anna Legeżyńska i Janusz Drzewucki, prowadzenie: Joanna Zętar

Anna Legeżyńska – prof. dr hab., wykładowczyni historii i teorii literatury XX wieku w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorką m.in. takich książek jak: „Tłumacz i jego kompetencje autorskie. Na materiale powojennych tłumaczeń poezji A. Puszkina, W. Majakowskiego, I. Kryłowa i A. Błoka"; „Dom i poetycka bezdomność w liryce współczesnej", „Wisława Szymborska" „Od kochanki do psalmistki… Sylwetki, tematy i konwencje liryki kobiecej" oraz biografii Julii Hartwig „Hartwig. Wdzięczność”.

Jerzy Drzewucki – krytyk literacki, poeta, dziennikarz, wydawca. Od 1996 do 2021 r. redaktor miesięcznika „Twórczość”. Od 2000 r. stały współpracownik miesięcznika „Książki. Magazyn Literacki”. W latach 2005-2012 redaktor naczelny Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik”. Od roku 2013 pracuje także na rzecz Biblioteki Narodowej. W latach 2016–2020 przewodniczący jury Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Autor tekstów poświęconych twórczości Julii Hartwig.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej