W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Autorskie oprowadzanie po wystawie „Napad na bazar 2”

Autorskie oprowadzanie po wystawie „Napad na bazar 2”
Data rozpoczęcia 2022-04-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

Spotkanie z artystą będzie próbą znalezienia alternatywnej formy opowiadania o wystawie i oglądania jej. Wydarzenie będzie jednocześnie opowieścią o ekspozycji „Napad na bazar 2” i jej częścią, a dokumentacja spotkania na stałe zostanie włączona w przestrzeń wystawy.

Zapytamy Franka o to, skąd biorą się u niego tak silne fascynacje działalnością przestępczą i jak manifestują się one w obszarze sztuki. Artysta marzy o wyrwaniu się z patologicznej codzienności, a jednocześnie wyraźnie zaznacza: „nie mam w sobie złej energii i nie chcę nikomu zrobić krzywdy. Chciałbym jedynie zjeść świeżego pomidora”.

Franek Drażba (1998) – student Wydziału Sztuki Mediów ASP w Warszawie. W Internecie znany jako Franek Warzywa, twórca promujący zdrowy styl życia wśród młodych ludzi. Franek Warzywa nagrywa wesołe piosenki, tworzy filmiki i animacje, których głównym tematem są jedzone przez niego warzywa. Poza zdrowym odżywianiem interesuje się także tik tokiem, kosmitami, psami rasy chihuahua i piłką nożną. Członek Karaoke Gang. W duecie z Martyną Modzelewską tworzy obiekty dedykowane przestrzeni publicznej. Brał udział w wystawach.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej