W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Autorskie oprowadzanie po wystawie "Piosenka o mojej rodzinie"

Autorskie oprowadzanie po wystawie "Piosenka o mojej rodzinie"
Data rozpoczęcia 2023-01-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza na autorskie oprowadzanie po wystawie "Piosenka o mojej rodzinie"; prowadzenie: Radosław Bułtowicz. 

Wystawa składa się z dokumentacji codziennego życia osoby autystycznej i jej rodziny. Pozwala zajrzeć do prywatnego archiwum zdjęć, filmów i przedmiotów.

Integralną częścią wystawy są autorskie podpisy, które wraz z pracami składają się na spójną historię osoby autystycznej, która mierzy się z doświadczaniem codzienności. A ta bywa trudna – nieprzewidywalna, pełna niezrozumiałych norm społecznych, nieuniknionych rozmów z ludźmi i trudnych do zniesienia hałasów. Ale bywa też zaskakująca i interesująca, dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do tego, co można robić w rodzinie.

Mimo, że na zdjęciach zobaczyć można bałagan i chaos, to wystawa działa podobnie jak mózg większości osób autystycznych: wszystko jest tu opisane wprost, w logiczny i uporządkowany sposób. Na wystawie zostaną zaprezentowane filmy, zdjęcia i instalacja.

Osoby artystyczne: 

Magdalena Szubielska – doktor habilitowana, badaczka zajmująca się psychologią poznawczą i eksperymentalną estetyką, z międzynarodowym dorobkiem; poza pracą zawodową realizowała liczne projekty edukacyjno-artystyczne; stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Lublin, Marszałka Województwa Pomorskiego.

Radosław Bułtowicz – magister sztuki (dyplom w PWSFTviT w Łodzi), fotograf, edukator; tworzy analogowe projekcje wizualne do spektakli i koncertów, realizuje działania performatywne; stypendysta Prezydenta Miasta Lublin.

Malina Bułtowicz – córka Magdy i Radka, lat 8. Od szóstego roku życia kręci autorskie wideo.


Zespół kuratorski: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek

Otwarcie: 13.01.2023 (piątek), godz. 18:00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Dostępność: Wystawa na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Ciche godziny na wystawie: środy 15:00–19:00. Otwarcie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Marta Stępniak. Otwarcie tłumaczone na język ukraiński; tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk, a także na język angielski; tłumaczka: Mariola Kosik.

Wystawa czynna do 31.03.2023 (wt.-niedz, godz. 12:00-19:00)
Bilet: 5/2 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)