W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Autorskie oprowadzanie po wystawie „The Beauty of Transqueer”

Autorskie oprowadzanie po wystawie „The Beauty of Transqueer”
Data rozpoczęcia 2023-04-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Zwiedzanie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Widzialności Osób Transpłciowych i finisażu wystawy „The Beauty of Transqueer” Vala Ziółkowskiego odbędzie się autorskie oprowadzanie. Val opowie o znaczeniu mówienia o sytuacji osób transpłciowych w naszym społeczeństwie. Będzie można porozmawiać z artystą oraz niektórymi osobami bohaterskimi ze zdjęć prezentowanych na wystawie.

Val Ziółko x Jakub Ziółkowski (ur. 2001) – absolwent Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie na specjalizacji aranżacja wnętrz. Obecnie studiuje produkcję medialną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa. W swojej praktyce pracuje głównie z fotografią. Aktywista na rzecz praw osób LGBTQ+, skupiający się na potrzebach osób transpłciowych. „Pionier Młodego Pokolenia” w ramach Vogue’s Global Youth Project. Wyróżniony w XII międzynarodowym konkursie fotograficznym „Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii”.

Dostępność: Wystawa odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
Wstęp: wolny
Prowadzenie: Val Ziółko x Jakub Ziółkowski

Projekt Queerujemy Lublin dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu The Europe Challenge 2022-23.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej