W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Back to Gombin

Data rozpoczęcia 2007-11-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Restauracja Mandragora, Rynek 9
Kategoria Projekcja filmowa

Stowarzyszenie Miasteczko, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" oraz Akademia Obywatelska zapraszają na pokaz filmu Back to Gombin oraz spotkanie z autorką, Minną Packer.

Wstęp wolny.

Film Back to Gombin to kronika tragicznej historii Żydów z małego miasteczka Gabin (położonego niedaleko od Warszawy), którzy przeżyli Holocaust. Jednym z nich jest ojciec autorki filmu. Minna Zielonka Packer, wraz z grupą innych potomków osób uratowanych - dzieci i wnuków, wraca do Gabina. Wszyscy oni mają poczucie, że Holocaust, chociaż osobiście go nie przeżyli, to jednak odcisnął piętno także na ich losach, psychikach i całym życiu. "Przeszłość jest mocną częścią mojego wewnętrznego doświadczenia emocjonalnego, nawet jeżeli nie przeżyłam bezpośrednio tego, co było udziałem moich rodziców" mówi Packer. Autorka pokazuje jak doświadczenie rodziców wpływa na życie kolejnych pokoleń.

Spotkanie doszło do skutku dzięki pomocy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie oraz Ambasady USA w Polsce.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne