W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bajki Wilde - o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i niesamowitych Rakietach

Bajki Wilde - o Jaskółce, Księciu, Olbrzymie i niesamowitych Rakietach
Data rozpoczęcia 2020-02-08
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15-30 zł
Kategoria Spektakl

Oscar Wilde mówił o swoich bajkach, że zostały napisane dla każdego dorosłego, który ma w sobie dziecko.

Spektakl w reżyserii Daniela Adamczyka jest pierwszą w Polsce próbą ujęcia kilku utworów pisarza w jednym spektaklu, wykorzystującym kilka form wypowiedzi (teatr lalkowy, aktora, przedmiotu czy teatr cieni). Są to wzruszające utwory pisane oryginalnym językiem o uniwersalnych wartościach jak przyjaźń, miłość i poświęcenie, a także o ludzkiej niesprawiedliwości, chciwości. Podążymy w podróż za niesforną Jaskółką o dobrym sercu, poznajemy historię pewnego Olbrzyma Ludojada i Samoluba, a przy okazji wylecimy w powietrze razem z Plejadą Kolorowych Rakiet. Osią spajającą baśnie jest grupa przyjaciół, narratorów, przybyłych do nas z tajemniczego miejsca, o którym wiemy jedno - jest ono dzikie. 

Bilety w kasie CK oraz online. 

  • normalny 30 zł
  • ulgowy 20 zł
  • grupowy (min. 10 osób) za 15 zł 
  • oraz specjalne: ponieważ jest to spektakl również dla rodzin - rodziny czteroosobowe mają zniżkę na bilety dla osób dorosłych - czyli jeżeli przychodzą we czwórkę to wszyscy płacą po 20 zł. 
  • zniżki dla osób posiadających kartę "Duża rodzina" oraz dla seniorów  

Spektakl został zrealizowany w koprodukcji z Teatrem H. Ch. Andersena w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej