W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bajkowa niedziela
Data rozpoczęcia 2022-01-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatna wejściówka
Kategoria Spektakl

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Nasi Widzowie znają już dwie pierwsze części z serii „Psierociniec” – teraz pora na trzecią!

Książkę, tak jak poprzednie, zaprezentuje Natalia Sacharczuk z Teatru im. H. Ch. Andersena.

„Niepiesek” to historia zwierzątka, które przez dłuższy czas brało siebie za kogoś innego – Niepiesek myślał, że jest kotem. Żył w szczęśliwej kociej rodzinie i dopiero po wypadku, na wizycie u weterynarza poznał swoją prawdziwą – psią! – tożsamość. Od tej chwili Niepiesek rozpaczliwie próbuje poukładać sobie wszystko od nowa, odkryć, kim jest i kim chce być, udowodnić wszystkim, że jest kimś niezwykłym, odważnym, pomysłowym, wartościowym i wyjątkowym. Towarzyszą mu w tej drodze psiaki z pobliskiego Psierocińca – czy pomogą Niepieskowi zrozumieć siebie i dobrze się poczuć w świecie?
Trzeci tom serii ma w sobie wszystko to, co tak urzeka małych i dużych czytelników tych opowieści: wzruszającą historię, zabawne wierszyki i urocze ilustracje. Książka uczy wrażliwości i empatii – nie tylko wobec zwierząt – porusza problemy odmienności i tolerancji, opowiada, jak ważna jest rodzina i więzi z innymi.
(Nota na podstawie materiałów wydawnictwa)

Agata Widzowska
„Psierociniec. Niepiesek”
Ilustracje: Marta Krzywicka
Wydawnictwo Wilga
Warszawa 2018