W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bajkowa niedziela
Data rozpoczęcia 2022-04-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.

Kategoria wiekowa 5+

Teatr Stary zaprasza do wysłuchania sztuki Marty Guśniowskiej „Wielkie mi coś” w wykonaniu Bartosza Pietrzyka. Pomyślicie może: co to ma być? Jakieś nie-do-końca-przedstawienie? Będzie to teatralne czytanie, w którym aktor naśladuje głosy bohaterów, oddaje ich charaktery i emocje. A historia zaczyna się tak:
Dziewiętnastego kwietnia, o godzinie 23.20, Słoń Pistacjusz niechcący połknął Księżyc. Zniknięcie Księżyca bardzo zaniepokoiło Wilka – jak wiadomo wilki do niego wyją, a do pustego nieba – to już nie to samo. Wilk na różne sposoby spróbuje księżyc odzyskać. W całym tym zamieszaniu pojawia Edgar, najmniejsze na świecie ziarenko piasku, przekonane, że zostało stworzone do rzeczy wielkich i gotowe to w każdej chwili udowodnić.
Co czeka tę trójkę? Podróż niezwykła, pełna przygód i wrażeń, podróż, która – jak to zwykle w bajkach bywa – każdemu z nich przyniesie coś innego. Odpowiedź na nurtujące pytanie? Czemu nie. Rozwiązanie problemu? Jak najbardziej. Może przyjaźń? To właściwie pewne. A może samych siebie? Zawsze warto się przekonać.
Zapraszamy na pełną humoru, ciepłą opowieść o przyjaźni, nadziei i o tym, że każdy z nas jest ważny i stworzony do rzeczy wielkich – bez względu na to, czy jest Ogromnym Słoniem, czy Najmniejszym Ziarenkiem Piasku. (Nota na podstawie opisu przedstawienia ze strony Opolskiego Teatru Lalki i Aktora).

Marta Guśniowska
„Wielkie mi coś”
Księgarnia Akademicka
Kraków 2020

Tekst sztuki dostał nagrodę na 30. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego w miarę dostępności miejsc.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej