W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bajkowa Niedziela. Czyta Dominika Kluźniak

Bajkowa Niedziela. Czyta Dominika Kluźniak
Data rozpoczęcia 2012-03-25
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkania

„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury. Tym razem wybrane bajki autorstwa Pii Lindenbaum przeczyta Dominika Kluźniak, aktorka filmowa i teatralna, znana m.in. z kreacji Pippi Pończoszanki w Teatrze Dramatycznym i wielu ról dubbingowych w najlepszych filmach animowanych ostatnich lat. Teatr Stary zaprasza do krainy najpiękniejszych bajek, opowieści i legend.

W programie bajki Pii Lindenbaum:

„Nusia i wilki”
„Nusia i baranie łby”
„Nusia i bracia łosie”

Dominika Kluźniak – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Ala w „Tangu” Jerzego Jarockiego, Nina Zarieczna w „Mewie” Agnieszki Glińskiej, niezapomniana Pippi w „Pippi Pończoszance”. Grała u Grzegorza Jarzyny i Roberta Wilsona. Trzykrotnie nagradzana Warszawskim Feliksem. Laureatka Nagrody ZASP dla młodej aktorki oraz Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznawanej przez miesięcznik „Teatr”.

Regularnie pojawia się w filmie. Do jej najważniejszych kreacji należą: rola Marty w „Co słonko widziało” Michała Rosy, Mankowiczka w „Cudownie ocalonym” Janusza Zaorskiego czy Ewa w filmie „Jak się pozbyć cellulitu”, za którą otrzymała nominację do nagrody Złotej Kaczki.

Z powodzeniem realizuje się jako aktorka dubbingowa. Najmłodsi widzowie doskonale znają jej głos z wielu filmów i seriali, m.in.: „Clifford”, „Toy Story”, „Lato Muminków”, „Iniemamocni”, „Księżniczka i żaba” czy „Artur ratuje Gwiazdkę”.