W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bieguni online. Czytanie performatywne

Bieguni online. Czytanie performatywne
Data rozpoczęcia 2020-07-29
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Czytanie fragmentów „Biegunów” Olgi Tokarczuk, połączone z premierową prezentacją montażu filmowego.

Zaproszeni przez reżysera artyści – zajmujący się zawodowo aktorstwem, tańcem współczesnym, performancem – otrzymali zadanie przygotowania materiałów audiowizualnych, których punktem wyjścia stała się sytuacja psychologiczna ludzi zamkniętych w domach w czasie kwarantanny oraz wybrane fragmenty „Biegunów” Olgi Tokarczuk. Zaproponowane przez artystów materiały, konfrontowane przez reżysera, stworzyły platformę wymiany, dialogu, twórczej inspiracji i wzajemnej prowokacji. Celem projektu było stworzenie interdyscyplinarnego poematu, wzorowanego na otwartej narracji „Biegunów” – panoramy postaw i gestów artystycznych.

Czytanie fragmentów „Biegunów” połączone z premierową prezentacją montażu filmowego, jest wydarzeniem wieńczącym projekt „Bieguni online”, realizowanego przez Macieja Gorczyńskiego w ramach stypendium MKiDN „Kultura w sieci”.

reżyseria, montaż: Maciej Gorczyński; artyści biorący udział w projekcie: Karolina Fendrychova, Magdalena Jaworska, Agata Jędrzejczak, Alicja Mojko, Kajetan Mojsak, Aleksandra Nowakowska, Piotr Mateusz Wach, Krystian Wieczyński, Lena Witkowska.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej