W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Bitwa o kulturę: Buźka
Data rozpoczęcia 2017-10-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. 

prowadzenie: Grażyna Lutosławska
goście: Mirosław Bańko, Paweł Frelik

Londyńska firma umieściła w prasie ogłoszenie, w którym szukała specjalisty ds. tłumaczenia emotikonów. Do zbiorów Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych trafił przekład „Moby Dicka” na język żółtych buziek. Emotikony wywołują emocje, pokazują nastroje społeczne i kulturowe odrębności. Jak zmienia się nasz język? Czy komunikacja wizualna wypiera słowo?
Grażyna Lutosławska

Mirosław Bańko, językoznawca, leksykograf, profesor w Uniwersytecie Warszawskim. Autor kilkunastu słowników różnego rodzaju, kilku książek akademickich i kilku garści felietonów dla „Kwartalnika Literackiego Wyspa” oraz „Przekroju”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej