W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Co się stało z naszym… teatrem?

Bitwa o kulturę. Co się stało z naszym… teatrem?
Data rozpoczęcia 2019-03-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Spotkanie

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

Gość: Jacek Sieradzki
Prowadzenie: Jerzy Sosnowski

Z jednej strony: przywiązanie publiczności (widoczne najlepiej w Teatrze Polskim we Wrocławiu), sukcesy międzynarodowe (spektakli Warlikowskiego czy Szkotaka), głośne dyskusje wokół premier (Klaty, Strzępki i Demirskiego, Marciniak)... Z drugiej – z pewnością ciążąca współczesnym twórcom litania: Swinarski, Dejmek, Hanuszkiewicz, Szajna, Hübner, Wajda, Kantor, Grotowski... 
Niejeden krytyk teatralny, pamiętający z młodości, powiedzmy, Replikę w Teatrze Studio albo Wyzwolenie w Teatrze Starym, prywatnie szepnie, że dziś nie doświadcza już takich przeżyć. Czy to myśmy się zmienili? Czy też teatr wziął na siebie inne funkcje niż hipnotyzowanie widzów ulotnym arcydziełem spektaklu?
Jerzy Sosnowski

Jacek Sieradzki, krytyk teatralny, redaktor naczelny miesięcznika „Dialog”, autor comiesięcznego felietonu Intermedia w miesięczniku „Odra”, szef artystyczny Ogólnopolskiego Festiwalu Dramaturgii Współczesnej R@Port w Gdyni, wieloletni koordynator merytoryczny Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.