W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Czesław Miłosz w czyśćcu literackim

Bitwa o kulturę. Czesław Miłosz w czyśćcu literackim
Data rozpoczęcia 2019-05-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Spotkanie

prowadzenie: Jerzy Sosnowski

Powiada się, że pisarze, cenieni za życia, po śmierci popadają w zapomnienie - rodzaj literackiego czyśćca - z którego po pewnym czasie zostają wydobyci i stają się klasykami, lub... pochłania ich definitywnie niepamięć. W roku 2019 minie piętnaście lat od śmierci polskiego noblisty, o którym mówi się mniej niż kiedyś i na którego prawie nie powołują się współcześni pisarze. Czy jego fascynacja metafizyką i teologią, stawiane przez niego pytania egzystencjalne, straciły dla nas znaczenie? Czy przyjdzie jeszcze czas na ponowną lekturę Ziemi Ulro, Rodzinnej Europy albo Traktatu teologicznego?
Jerzy Sosnowski

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej