W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Czy kino zbawi Polaków?

Bitwa o kulturę. Czy kino zbawi Polaków?
Data rozpoczęcia 2022-03-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Gość: Wojciech Smarzowski
Prowadzący: Krzysztof Varga

Czy polskie kino ma przyszłość? Czy warto być dobrym aktorem? I czy warto być kontrowersyjnym reżyserem? Jak będzie wyglądała sytuacja naszej kinematografii w czasach, gdy na skutek pandemii, a także inwazji serwisów VOD, coraz mniej widzów chodzi do kina, a wyniki frekwencyjne polskich, i to nagradzanych, filmów są rozpaczliwie słabe? Czy Netflix zabije polskie kino, czy je uratuje? Jak sytuacja polityczna może wpłynąć na przyszłe polskie filmy, w większości zależne od dotacji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej? Czy prywatni producenci będą chcieli podejmować ryzyko artystyczne?
Krzysztof Varga

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od stycznia 2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego