W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Hańba! W teatrze

Bitwa o kulturę. Hańba! W teatrze
Data rozpoczęcia 2014-02-25
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Cykl

Teatr Stary zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o kulturę.

Prowadzenie: Łukasz Drewniak
goście: Jacek Kopciński, Witold Mrozek

Jacek Kopciński - dr hab., historyk literatury, dramatolog i krytyk teatralny. Od 2006 roku redaktor naczelny miesięcznika "Teatr". Profesor Instytutu Badań Literackich PAN, wykładowca Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, gdzie kieruje Katedrą Badań nad Teatrem i Filmem. Wydał między innymi: "Gramatyka i mistyka. Wprowadzenie w teatralną osobność Mirona Białoszewskiego" (1997), "Którędy do wyjścia? Szkice i rozmowy teatralne" (2002), "Nasłuchiwanie. Sztuki na głosy Zbigniewa Herberta" (2008), monografię radiowej i teatralnej twórczości poety.

Witold Mrozek- krytyk teatralny i publicysta. Stale współpracuje z Instytutem Muzyki i Tańca, „Przekrojem” i „Dwutygodnikiem”. Publikował też w „Kinie”, „Didaskaliach”, „Teatrze” i „Ha!arcie”. Zajmuje się związkami teatru i polityki. Interesuje się również nowymi odczytaniami historii polskiej lewicy ostatnich siedmiu dekad. Kurator programu „Polityki tańca” organizowanego przez IMiT oraz Instytut Teatralny. Studiował na Międzywydziałowych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pochodzi z Bytomia.

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej