W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę: Kantor post mortem

Bitwa o kulturę: Kantor post mortem
Data rozpoczęcia 2015-12-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Kontakt tel: 81 466 59 25
info@teatrstary.eu
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Te
Kategoria Akcja

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

prowadzenie: Łukasz Drewniak
gość: Małgorzata Dziewulska

Spotkanie połączone z projekcją spektaklu Tadeusza Kantora.

Najpierw jest egzystencja a potem esencja. Z każdego życia zostają jakieś ślady, dzieła, wspomnienia. Jak zapamiętujemy artystę? Jak po jego śmierci żyje jego dzieło? Dokładnie w 25 lat po śmierci Tadeusza Kantora spotykamy się, żeby obejrzeć rejestrację telewizyjną jego spektaklu i porozmawiać o tym, jak dziś patrzymy na twórczość reżysera. Co było prawdziwym testamentem Kantora? Gdzie się podziali i czy istnieją jego duchowi i artystyczni spadkobiercy? Po świecie Kantora oprowadzać nas będzie Profesor Małgorzata Dziewulska.

Łukasz Drewniak

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w każdy poniedziałek o 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej