W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. “Kiedyś byłam stara…”

Bitwa o kulturę. “Kiedyś byłam stara…”
Data rozpoczęcia 2018-12-04
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki
Kategoria Spotkanie

prowadzenie: Grażyna Lutosławska
gość: Jolanta Janiec, Tomasz Szlendak

 

Neandertalczyk nie dożywał trzydziestego roku życia. W XX wieku najstarszy człowiek przeżył 122 lata i 164 dni. W XXI wieku coraz częściej mówi się o nieśmiertelności. Ale czy zdążyliśmy przyzwyczaić się do starości i dobrze ją wykorzystać?
Grażyna Lutosławska

Jolanta Janiec, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie (kierunek: animator i menedżer kultury oraz pedagogika), trenerka, bibliotekarka, animatorka kultury, pedagog. Na co dzień pracuje w bibliotece, gdzie m.in. zajmuje się działalnością animacyjną i edukacyjną. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Aktywnie włącza się w działania środowiskowe sprzyjające upowszechnianiu i udostępnianiu szeroko pojętej kultury. Prowadzi szkolenia z zakresu szeroko pojętej animacji kulturalnej, facylitacji i prowadzenia spotkań (np. metoda Debaty oksfordzkiej), zagadnień regionalizmu, pracy z różnymi grupami użytkowników biblioteki, promocji kultury, budowania zespołu i komunikacji, przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu seniorów (np. Finanse w bibliotece), a także realizuje zajęcia dla seniorów wg metody M. Montessori oraz prowadzi warsztaty Loesje. Działa na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, szczególnie w obszarze pracy z młodzieżą, kultury i działalności na rzecz innych. Nagrodzona tytułem Bibliotekarza Roku 2017 województwa lubelskiego, laureatka II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Bibliotekarza Roku 2017 SBP. Pracuje dla ludzi i wierzy w ludzi.

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej