W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę: Kiedyś to była muzyka?

Bitwa o kulturę: Kiedyś to była muzyka?
Data rozpoczęcia 2018-06-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Prowadzenie: Jerzy Sosnowski
Goście: Mariusz Gradowski

Coroczne głosowanie Top Wszech Czasów w Programie Trzecim Polskiego Radia wygrywają Queen, Led Zeppelin, The Doors, Pink Floyd (oraz relatywnie młodszy od nich, ale też wiekowy, zespół Dire Straits), a z wykonawców polskich: Czesław Niemen, Marek Grechuta, Dżem, Perfect, Maanam (i znacznie młodsza grupa Lao Che). Może to oczywiście świadczyć o średniej wieku słuchaczy Trójki. Ale i młode pokolenie fascynuje się wyraźnie nagraniami z lat 70. i 80., a nawet z lat 60. Co zaszło w muzyce pop między 1960 a 1990 rokiem? Czy urok tamtych nagrań to jedynie sentyment do dawnych czasów, czy rzeczywiście mieliśmy wówczas do czynienia z wysypem wyjątkowych talentów?
Jerzy Sosnowski

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej