W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Kryzys w Disneylandzie

Bitwa o kulturę. Kryzys w Disneylandzie
Data rozpoczęcia 2013-04-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o kulturę - Kryzys w Disneylandzie

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Roman Pawłowski
Goście: Michał Merczyński, Jacek Żakowski

Zbliża się – tak wieszczą ekonomiści – wielki kryzys ekonomiczny, a co za tym idzie – społeczny. Jak kultura ma się do niego przygotować? Być może zaczną padać instytucje kulturalne, wydawnictwa, i te komercyjne, i te publiczne. Ekonomię pewnie da się jakoś szybciej czy później odbudować, ale kulturę odbudowuje się pokoleniami. Czy nie grozi nam zapaść kulturalna na całe pokolenia? A może – paradoksalnie – to jest dobre dla kultury, bo stanie się bardziej kreatywna, a nie biernie konsumująca dotacje publiczne, granty? Może narodzi się prawdziwa kultura buntu, nowy przełom?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 15 kwietnia o godz. 20:00.