W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Kultura lemingów

Bitwa o kulturę. Kultura lemingów
Data rozpoczęcia 2013-04-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o kulturę- Kultura lemingów

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Krzysztof Varga
Goście: Barbara Fatyga

Potraktujmy to pogardliwe określenie, jakim prawica nazywa tzw. Młodych Wykształconych z Dużych Miast jako pretekst do rozmowy. Jakie aspiracje uczestnictwa kulturze mają dziś młodzi, wykształceni, z dużych miast? Czy Facebook, MySpace, Open’er, a u ambitniejszych Off Festival wystarczają im i zaspokajają potrzebę kontaktu z kulturą? Czy też z całej kultury najbardziej pociąga ich kultura pieniądza? Czy w ogóle mają czas na kulturę, czy też przez kulturę rozumieją oglądanie YouTube?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernych fragmentów spotkania będzie można wysłuchać w audycji „Osobowości”, emitowanej na antenie Radia Lublin 8 kwietnia (poniedziałek) o godz. 20:00.