W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Lubelski teatr wiedeński / Ewa Benesz, Mariusz Makowski

Bitwa o kulturę. Lubelski teatr wiedeński / Ewa Benesz, Mariusz Makowski
Data rozpoczęcia 2022-09-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału bezpłatne wejściówki
Kategoria Spotkanie

Dzieje rodziny Makowskich i budynku na zbiegu ulic Dominikańskiej i Jezuickiej od roku 1853 do 1981. Jak Teatr Rozmaitości stał się Théâtre Optique Parisien, czym było kino Rialto i Teatr Powszechny, działające w tym samym gmachu, który dziś nazywamy Teatrem Starym? Kim byli Makowscy – familia uparta na sztukę, rzutcy przedsiębiorcy teatralni, wielcy amatorzy nowinek artystycznych, rzemieślnicy dobrego smaku? Poznajmy ich życie prywatne w czterech pokoleniach w cieniu wielkiej historii.

Prowadzący: Łukasz Drewniak

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

Każda osoba, która nabyła bilet na wydarzenie podlega obowiązkowi dostosowania się do wymogów i regulacji związanych z epidemią COVID-19, obowiązujących w dniu wydarzenia.

Rozmowa tłumaczona na polski język migowy      

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego od 15.09.2022 r.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie. Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane) proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.

Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo" oraz na profilu fb Teatru Starego).