W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Między "Lwami" a "Wężami"

Bitwa o kulturę. Między "Lwami" a "Wężami"
Data rozpoczęcia 2013-10-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary w Lublinie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu: Bitwa o kulturę

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

prowadzenie: Roman Pawłowski
goście: Tomasz Raczek, Magda Sendecka

Polskie kino jest sławne z nieśmiesznych komedii, ale przecież nie tylko kino komercyjne może być złe, także kino „ambitne”, „artystyczne”. Czy naprawdę z polskim kinem jest tak źle, jak sami zaczęliśmy w to wierzyć? Przecież na „Różę” poszło dwa razy więcej widzów niż na „Kac Wawa”, a więc publiczność czasami potrafi dobrze wybrać. Jednak panuje przekonanie, że polski film się stacza, powstają nawet alternatywne nagrody dla najgorszych polskich filmów, jak „Złoty Paw” i „Węże”. Czy traktujemy polskie kino zbyt łagodnie, czy zbyt surowo? Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 4 listopada o godz. 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej