W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę: Po śladach i własną drogą

Bitwa o kulturę: Po śladach i własną drogą
Data rozpoczęcia 2015-11-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Występ

prowadzenie: Łukasz Drewniak

gość: Agata Duda-GraczSpotkanie z reżyserką, córką Jerzego Dudy-Gracza, autorką wielu wysmakowanych plastycznie, odważnych obyczajowo i nowoczesnych formalnie przedstawień: „ Ja, Piotr Riviere, „Wszyscy muszą umrzeć, Porcelanko”, „Ojciec”, „Iwona księżniczka Burgunda”, „Według Agłaji”. Co łączy jej twórczość teatralną z malarstwem ojca? Czy rodzimy się artystami? Co to jest dojrzałość? Na czym polega relacja – aktor-reżyser? Czy kobietom jest w tym zawodzie trudniej? Agata Duda-Gracz zajmuje w polskim teatrze miejsce osobne, nie płynie z prądem, bez pośpiechu bada kondycję człowieka, opowiada o zbrodni, przemocy i okrucieństwie. 

Łukasz Drewniak

Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w każdy poniedziałek o 20:00. Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej