W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę. Popkultura i poppolityka

Bitwa o kulturę. Popkultura i poppolityka
Data rozpoczęcia 2013-10-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spotkanie

Teatr Stary zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Bitwa o kulturę- Bitwa o kulturę. Popkultura i poppolityka

Prowadzenie: Łukasz Drewniak
Goście:Grzegorz Laszuk, Jan Kapela
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Polityka stała się rozrywką, to politycy zapewniają nam coś na kształt kultury masowej, dają nam emocje takie, jakich nie daje nam kultura wysoka. W polityce nie liczą się już idee, ale „event”, istnienie w mediach. Politycy, nawet najgłupsi, nawet mało istotni posłowie, dziś mają status wyższy niż aktorzy, pisarze, reżyserzy. Jak możemy z tym walczyć? Czy infortaintment ostatecznie wyprze nawet ambitną rozrywkę? I dlaczego kultura musi przegrywać z polityką nie tylko instytucjonalnie, ale i w sercach Polaków? Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 28 października o godz. 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej