W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Bitwa o kulturę: #Przyszłość. Promocja.

Bitwa o kulturę: #Przyszłość. Promocja.
Data rozpoczęcia 2015-11-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie
Kategoria Występ

Prowadzenie: Igor Stokfiszewski 

Goście: Edwin Bendyk, Roman Pawłowski
Promocja książki Romana Pawłowskiego "Bitwa o kulturę. #przyszłość", która stanowi zbiór zapisu rozmów autora z artystkami i artystami wyznaczającymi nowe kierunki w różnych dyscyplinach sztuki oraz z ekspertami z dziedziny socjologii, ekonomii, filozofii. Wywiady w ogromnej większości odbywały się w Teatrze Starym w Lublinie, a gośćmi Romana Pawłowskiego byli m.in. Edwin Bendyk, Wojciech Orliński, Maria Peszek, Paweł Mykietyn, Anna Kuczyńska, Małgorzata Szumowska, prof. Jerzy Hausner, Robert Kuśmirowski i Krystian Lupa. Trzydzieści lat temu wybitny polski historyk i filozof prof. Krzysztof Pomian pisał, że idea przyszłości przeżywa kryzys. Na skutek przemian cywilizacyjnych coraz trudniej pomyśleć przyszłość zarazem osiągalną i pożądaną. Dzisiaj jeszcze trudniej nam wyobrazić sobie przyszłość niż trzy dekady temu. Jakie będzie społeczeństwo przyszłości? Czy będzie składało się z biernych konsumentów, zrośniętych z laptopami i tabletami, czy prosumentów, twórców i odbiorców kultury jednocześnie? Jak nowe technologie wpłyną na kulturę? Jaką przyszłość ma przyszłość i czy mamy na nią jeszcze wpływ? 

Roman  PawłowskiObszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w każdy poniedziałek o 20:00. Cykl "Bitwa o literaturę" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej